Dārzkopības konference 14. februāris (pievienota LAA sekcijas darba kārtība)

Dārzkopības konference 14. februāris (pievienota LAA sekcijas darba kārtība)

27. janvāris, 2025

Dalies

Profesionālās dārzkopības izaicinājumi.

Jau pavisam drīz 2025. gada 14. februārī no 10.00 līdz 16.00, Bulduru tehnikumā, Viestura ielā 6, Jūrmala, kur jau kopš 1910. gada izglītojas topošie dārznieki, notiks ikgadējā Dārzkopības konference. Nozares profesionāļiem un interesentiem, valsts un nevalstisko dārzkopības organizāciju pārstāvjiem šī ir iespēja satikt kolēģus, izvērtēt padarīto, vienoties kā pārvarēt izaicinājumus stādu audzēšanā, dārzeņkopībā un augļkopībā.

Dārzkopības nozare, kas pēdējo gadu laikā piedzīvojusi vairākus globālus satricinājumus, joprojām sastopas ar lieliem izaicinājumiem. Profesionāļi katru dienu diskutē par digitalizāciju, zaļo transformāciju, inovācijām, mūsdienīgām tehnoloģijām, klimata pārmaiņām, resursu pieejamību un jauniem speciālistiem. Ir daudz neskaidrību un bažu par atbalsta programmām, to ieviešanu un sadarbību ar valsts pārvaldes organizācijām, kas saistītas ar šo jomu.

Tāpēc konferencē ir aicināti piedalīties Zemkopības ministrijas vadība un tās speciālisti, lai ziņotu par lauksaimniecības nozares aktualitātēm, tai skaitā dārzkopības sektorā, un kopā ar Latvijas dārzkopjiem apspriestu plānoto ES atbalsta programmās, diskutētu par aspektiem, kas tieši skar dārzkopjus, un atbildētu uz būtiskākajiem ar nozari saistītajiem jautājumiem.

Par nozares aktivitātēm ziņos arī Lauku atbalsta dienests un Valsts augu aizsardzības dienests, kā arī valsts un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Konferences turpinājumā nozares pārstāvji piedalīsies atsevišķās stādaudzētāju, dārzeņkopības un augļkopju darba sekcijās, lai uzklausītu ekspertus, lemtu par nepieciešamajām darbībām un izstrādātu rīcības stratēģijas nosprausto mērķu sasniegšanai.

Konferenci organizē Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) dalīborganizācijas – Stādu audzētāju biedrība, biedrība “Latvijas Dārznieks”, Latvijas Augļkopju asociācija un Bulduru Dārzkopības skolas attīstības biedrība.

Vairāk informācijas par konferences norisi pieejama  www.darzkopibaskonference.lv un asociāciju mājas lapās www.losp.lv, www.stadi.lv, www.laas.lv, kā arī zvanot Andrejam Vītoliņam, +371 25951565, vai Jānim Bērziņam +371 29103163

09.00Reģistrācija 
10.00Konferences atklāšana. 
 Latvijas Republikas Zemkopības ministrsArmands Krauze
10.10Konferences atklāšanas uzrunas. 
 Bulduru Dārzkopības vidusskolas valdes priekšsēdētājsRafaels Joffe
 LOSP valdes priekšsēdētājsGuntis Gūtmanis
10.30Dārzkopības nozares izvērtējums 2024 un nākotnes tendences. 
 Valsts sekretāra vietniece nozaru politikas un tirgus jautājumosLiene Jansone
11.00Lauku atbalsta dienesta aktualitātes. 
 Lauku atbalsta dienesta direktorsAndris Grundulis
11.20Valsts augu aizsardzības dienesta aktualitātes. 
 Valsts augu aizsardzības dienesta direktoreKristīne Lomakina
11.45Dārzkopības nozares stratēģijas projekta izstrāde 
 Dārzkopības institūta direktore  Inese Ebele Valdis Melderis
12.00BDSAB stipendiju pasniegšana jaunajiem Dārzkopības profesionāļiem. 
 Bulduru dārzkopības skolas atbalsta biedrības valdes priekšsēdētājaIlze Grāvīte
12.20Dārzkopības izglītības perspektīvas. (LBTU un ZM) 
 LBTU rektoreIrina Arhipova
 ZM Stratēģijas, zināšanu un klimata departamenta direktorsJānis Šnaksis Juris Zīvarts
12.35Kūdras/kokšķiedras substrātu pētījuma rezultāti 
 LU profesors, pētnieksNormunds Stivriņš
12.50Konferences kopējās daļas noslēgums. Kafijas pauze. 
14.00Darbs sekcijās 

Konferenci vadīs moderātors Andrejs Vītoliņš, tel. +371 25951565

Vairāk informācijas par konferences norisi pieejama  www.darzkopibaskonference.lv

14:00  Augļkopju sekcijas darba atklāšana  LAA, M. Rudzāte
14:05LAA aktualitātesLAA, R. Kajaka
14:15LAA projektu pārskatsLAA, P. Skrastiņš
14:25Aktualitātes augu aizsardzības līdzekļosVAAD
14:40Augļkopības kultūru pārskats, iespējas un izaicinājumi (sēkleņkoki (ābeles, bumbieres), krūmcidonijas, kauleņkoki (plūmes, ķirši), dzērvenes, mellenes, smiltsērkšķi, zemenes, upenes, u.c. ogulāji)LAA un DI pārstāvji
16:00  Diskusijas, noslēgums 

Lejupielādējama informācija